Budoucnost kratomu je v Evropě ohrožena


Tentokrát navštívíme místa, kde roste strom, který dosahuje výšky klidně až 25 metrů. To by až tak divné například v deštných místech Indočíny nebylo, ale spíše je zajímavý tím, jaké poselství přináší. Tropický strom pod latinským názvem Mitragyna speciosa zrovna v Evropě nenajdete. Podmínky, které má v jihovýchodní Asii totiž jinde těžko najde. Možná vás napadá, proč je zrovna kratom na seznamu ohrožených produktů. Nejzajímavější částí jsou jeho listy, které v sobě ukrývají poměrně velké množství alkaloidů. Již malé dávky od 1 gramu sušených listů a rozemletých na prášek, může mít za následek silný stimulační účinek.

kratom prášek

Je ovšem pravdou, že také kratom může pomoci lidem, pokud mají velké bolesti nebo dokonce podpořit chuť do práce či jiného výkonu a nebude po jeho konzumaci chybět ani dostatečná komunikativnost. Mnozí si chválí i zvýšené libido. Přirozeně na každého může nápoj připravený ze sušených listů působit zcela odlišně. Problém spíše je, že není schválený jako potravina nebo doplněk stravy. Můžete si ho zakoupit legálně u nás v České republice, například https://www.greenherbs.cz/ nabízí poměrně bohatou škálu produktů. Listy pocházejí z ověřených zdrojů, jsou vysoce kvalitní, ale i v tomto případě je nutné, abyste dosáhli plnoletosti, a výběr těchto produktů zakoupíte jedině ke sběratelským účelům.

kratom

Než vyzkoušíte, konzultace se vyplatí

Vždy je jednou něco poprvé, a pokud jste ještě kratom nezkoušeli, je nutné se poradit s odborníky, kteří doporučí i vhodné dávkování pro jeho užívání. Jedná se o přírodní produkt, avšak ne vždy jeho působení je stejné. Tuto rostlinu využívají domorodci již po staletí pro své léčebné účinky, u nás to zase není tak obvyklý sortiment, ačkoliv jak se zdá, tak pomalu dobývá svět. Existují i různé druhy a barvy, které jsou ovlivněny jeho sklizní a zpracováním.