Jak naše duše dokáže volat o pomoc? Aneb Psychika může ovliňovat naše fyzické zdraví

Jak moc je důležité, abychom se cítili dobře i po psychické stránce? Moc . Opravdu vážně moc ! Proč ? Protože když se necítíme dobře duševně, po chvíli začne kolabovat i naše fyzické zdraví , protože naše duše zkrátka volá o pomoc a nechce , abychom ji ignorovali . Bohužel většina lidí začne svou duši vnímat , až když se cítí pravdu dlouhou dobu špatně a začne se jen jich zdraví zhoršovat . ( Ze začátku se nemusí zhoršovat psychika, ale zdraví fyzické. Vrátí se problémy, které jsme již dlouho neměli nebo začnou problémy , které jsme vůbec nikdy neměli, Tak jdeme k lékaři, ale ten dlouho nemůže najít příčinu a právě v tuhle chvíli začneme uvažovat nad svou duševní pohodu, začneme se sebe sami ptát , jestli jsme opravdu v pořádku, začneme přemýšlet o tom , jak se opravdu cítíme.) Uvědomění toho , že nejsme v pořádku, je prvním a moc důležitým krokem na cestě k uzdravení. A je opravdu v pořádku nebýt v pořádku. Ano, opravdu!

smutek_deprese_uzkost

Nejlepší, co můžeme pro sebe udělat je , předejít tomu, abychom se cítili špatně, předejít tomu , aby naše duše strádala. Ale to se lehko říká, že ? No jo , jenže co dělat, když už je na prevenci pozdě a cítíme se opravdu špatně? Možná dokonce tak špatně, že nedokážeme vydržet sami se sebou? Myslím, že v tomhle případě už je to opravdu velká psychická krize , ale opravdu není třeba se za to stydět nebo dokonce být na sebe naštvaný. Právě naopak , ano čtete dobře, právě naopak ! Teď je právě ten nejvyšší čas na to, začít být na sebe hodný. Kdo jiný než Vy sami,by měl být na Vás hodný? Je nutné opravdu začít . Sebeláska, sebepřijetí je také hodně důležité.

smutek_priroda_meditace

Pokud můžete, klidně si vemte dovolenou , možná to je to , co potřebujete. Běžte někam , kde se cítíte dobře . Nebo můžete prostě jen zůstat doma. Ano, i to je správně! Pokud se doma cítíte dobře , není důvod to měnit . Pokud si dovolenou v práci vzít nemůžete , nemění to nic na tom , že ji potřebujete.Co tím myslím ? Pokud si nemůžete vzít dovolenou, naplánujte si činnost , které se budete věnovat, až přijdete z práce a bude pro Vás uklidňující. Takže co je důležité? Vy! Nikdo jiný ! Pokud si potřebujete odpočinout , ležet celý den v posteli , nic nedělat , do toho ! Pokud naopak je práce tím , co vás uklidňuje, tak pracujte ! Prostě udělejte to , co je Vám příjemné! Není nic důležitějšího než to , abyste se cítili dobře , to si pamatujte!