Kde sehnat dobrou hudbu k poslechu?


Hudba je pro mnoho lidí velmi důležitá. Působí na ně motivačně, vyplňuje jejich volný čas, zkracuje jim dlouhé chvíle během různých činností. Někteří z nás si snad už ani neumí představit, že by si jeden den nedali alespoň na chvíli do uší sluchátka a nezaposlouchali se do své oblíbené hudby. Podle vědců navíc poslech oblíbené muziky vyplavuje lidem z mozku serotonin, což je hormon štěstí, který vám přivodí dobrou náladu. Obdobně se cítíte například tehdy, když docvičíte.

sluchátka

Jak se ale dostat ke své oblíbené hudbě? Nebo ještě lépe, jak mít někde neomezený přístup k jakékoliv hudbě?

Dříve bylo nejběžnější opatřit si oblíbenou hudbu tak, že jste si zakoupili CD svého oblíbeného interpreta. Což doporučujeme i teď, protože získáte hudbu naprosto legální cestou, a ještě svého oblíbeného interpreta podpoříte. Potíž je ovšem v tom, že ubývá míst, kde si CD přehrát. Diskmany, které se dříve hojně používali, už dnes ani nenajdete v obchodech s elektronikou. Hodně notebooků už dokonce ani nedisponuje CD mechanikou, stejně jako hudební přehrávače v automobilech.

Další možností je zaplatit si hudební streamovací službu, kde máte přístup prakticky k neomezenému množství písniček. Z každého přehrátí písničky jde danému interpretovi určitá částka, i když, buďme k sobě upřímní, nebude to hodně. Nejznámější je u nás asi Spotify a Apple music. Zaplatíte si měsíční poplatek a máte přístup ke knihovně dané služby, kde najdete milióny písniček, připravených k okamžitému přehrátí, a to včetně žhavých novinek.

hudba

Co ale, když natrefíte někde na písničku, která na vaší zaplacené streamovací službě není, třeba na YouTube? I tohle má řešení. Existují různé stahovače, které vám umožní stáhnout si z videa z YouTube pouze zvuk ve formátu mp3, a vy si poté danou písničku můžete poslouchat kdykoliv se vám zlíbí. Vyzkoušejte třeba download mp3 Youtube.