Jestliže se podíváme dávno do historie, ženy ve svých dnech během menstruačního cyklu většinou nevycházely z domu, dříve nebyly vyvinuté takové ochranné pomůcky, které by zabraňovaly tomu, aby to bylo jakkoliv vidět. Samozřejmě se nenosilo přiléhavé oblečení jako dnes, takže to patrně nebylo vidět ani tak, ale rozhodně neměly k dispozici to, co máme my dnes.

krece

I dnes je ale částečně téma menstruace tabuizováno, i když by tomu měla být učiněna přítrž. Ženy by se za tyto dny neměly stydět, měly by být pyšné na to, že tomu tak je, vždyť právě díky tomu mohou mít potomky. Co by se mělo spíše řešit je to, aby nevznikalo tolik zbytečného odpadu z jednorázových hygienických potřeb jako jsou vložky a tampony. Samozřejmě, že dnes existují i jejich varianty, které obsahují materiály, které se v přírodě rozloží rychleji a neobsahují žádná bělidla ani plasty, ale jejich cena je samozřejmě logicky vyšší.

Co ale nabízí ženám skvělou alternativu v těchto dnech jsou menstruační kalhotky. Ještě jste o nich neslyšela? Tak se tomu podívejme na zoubek. Možná vás při čtení tohoto článku napadá, že nemohou poskytnout takovou ochranu jako každou chvíli měněná vložka nebo tampon. Ale proč si to nevyzkoušet sama na sobě? Proč neudělat něco pro svoje pohodlí a zároveň i pro přírodu?

vlozky

Klasické hygienické potřeby tohoto druhu ale mohou působit neblaze na naší kůži. Mohou dřít, způsobit opruzeniny a tak dále. Obzvlášť, když nemáte možnost navštívit toaletu tak často nebo když sportujete a volně se pohybujete. Naopak tyto kalhotky vám poskytnou veškerý komfort a můžete se na ně spolehnout. Pořídit si je můžete v takovém střihu, jaký vám vyhovuje a jak běžně nosíte. Z hlediska ochrany a funkčnosti při jejich nošení můžete věřit čtyřvrstvé látkové vložce, která pojme to, co má. Na pohled vypadají jako klasické spodní prádlo a není nic poznat!