Počítač pomocník

Aktualizace a čistota

Pro mnoho lidé je tohle zařízení nenahraditelným pomocníkem v práci či škole. Aby nám vydržel jeho plynulý chod, tak je potřeba zaměřit se na několik věcí. Jako první bychom se měli zajistit dobrý antivir a dávat si pozor, abychom nestáhli nějaký škodlivý program, protože to je rozhodně komplikace, která může být dost nepříjemná. Hodí se také rozhodně program na čistění, který zbaví počítač různých zbytečností.

psaní na notebooku

I my bychom měli promazávat nepotřebné soubory, které zbytečně zabírají místo na disku. Dále sledujte, jestli máte aktuální všechny ovladače, protože ty se starají o správný chod dané součástky. Dnes operační sytém Windows umí upozornit na řadu potíží, takže máte přehled, zda by nebylo dobré něco aktualizovat či nastavit. Jestliže chcete počítač spokojeně používat klidně roky, tak je potřeba udržovat jej v dobré kondici. Samozřejmě při potřebě vyššího výkonu se mnohdy nevyhneme výměně některých komponentů.

Výkon nestačí

Možná jste se setkali s tím, že jste měli rozdělenou práci v nějakém náročnějším programu a najednou se zatížení z nedostatku výkonu zaseklo. Jestliže se to stává pravidelně, tak to není nic příjemného a práci to zdržuje. Nezapínejte proto zbytečně moc programů. U toho preferovaného se dá zapnout větší priorita pro rozdělení výkonu. Dále můžete u řady procesorů a grafických karet zapnout boost režim, který součástku přetaktuje na vyšší výkon.

bedna počítače

O vše se postará software, takže my nemusíme sami nic přenastavovat, přičemž pouštět se do přetaktování jako amatér bychom neměli, protože může vést k poškození. Pro zvýšení výkonu můžeme také změnit režim napojení na ten, který před spotřebou preferuje výkon. I když tohle všechno uděláme, tak už naše zařízení nemusí stačit. Potom už je to o tom, zda se nám vyplatí vylepšit stávající počítač, nebo se raději pustit do výběru nějaké nového.