Pozor na vodu

Stalo se vám někdy, že jste někoho vytopili anebo někdo vytopil vás? Únik vody v bytě je opravdu složitý. Je něco jiného, pokud se třeba vytopíte v domě. A to například kuchyň nebo koupelnu. Protože je to dům, takže pod vámi nikdo samozřejmě nebydlí. Já si pamatuji, jak moje kamarádka, která žije v domě si vytopila vlastní koupelnu a taky toaletu. Nevím, jak to bylo možné, ale on se jí prý nějak ucpal záchod a začal protékat. I tak jsem si to ale neuměla představit. No jsem žena, ne muž a technické znalosti bohužel nemám. Vůbec jsem si to nedokázala představit, ale to je jedno.

Vodou se musí šetřit.

Voda ze záchodu začala přetékat. Štěstí bylo, že to byla obyčejná čistá voda a neznečištěná. Za tohle kamarádka prý byla velmi ráda. Že jí takhle záchod přetéká vodou, zjistila, když viděla z chodby, jak se valí voda. Kamaráda se prvně zhrozila, protože vůbec nevěděla, odkud se jí valí voda. Prvně si myslela, že se jí to jenom zdá, ale když pak viděla tu louži, byla v šoku. Rychle popadla všechny ručníky a hodila je na kalužinu vody a taky rychle uzavřela průtok vody do toalety.

Voda umí udělat i škodu.

Neštěstí bylo zažehnáno, ale to spoušť byla velká. A proto únik vody v bytě je ještě složitější o to, že pokud nejste nějak dobře pojištění, tak budete platit peníze nejenom sousedovi, kterému třeba promáčíte strop, ale taky peníze sobě, protože budete muset potřebovat peníze na nějakého opraváře a taky asi na nový nábytek. Takže si dejte pozor, protože únik vody v bytě není jenom tak. A není to jenom o tom, že odstraníte příčinu úniku vody v bytě, ale taky se pak můžete domluvit se sousedem, jak to bude dál pokrčovat. A není to někde jednoduché. Někdy jsou sousedi takoví protivní, že pak máte opravdu složité a nešťastné sousedské vztahy. A na tohle se dávejte pozor, protože žít stále spokojeným sousedem opravdu není žádný med. Věřte mi, já to znám. A takový únik vody v bytě dokáže rozhádat i mírné sousedy.