S dodávkou z půjčovny v Praze do Máchova kraje

Historie naší země je spojena s celou řadou dramatických období, válečných střetnutí, hladomoru, bídy a utrpění středověku i moderních dějin. Již děti ve školách jsou seznamovány s husitským hnutím a upálení Mistra Jana Husa slavíme dokonce jako státní svátek. Kdo byl Jan Hus a Jan Žižka, ví snad každý, a také se jistě rozpomenete, že v této pohnuté době bylo založeno město Tábor, které dnes patří k nejnavštěvovanějším turistickým cílům.

Jeďte tam, kde se psaly dějiny

Dějiny se ovšem nepsaly jen v Táboře a jihočeském regionu, rádi bychom vám připomněli, že ve školních osnovách je součástí výuky recitovat nazpaměť báseň Máj. Karel Hynek Mácha patří k opěvovaným literátům a ve svém díle nám zanechal odkaz svého vztahu k přírodě, aby nám připomněl, že jsme její součástí, a že bychom si měli uvědomit, jak překrásná místa lze objevit doslova za humny.

Máchův kra

Pokud máte v plánu pronajmout si vůz na pár dnů – prodloužený víkend či týdenní dovolenou, pak bychom vám rádi poskytli tip na pobyt v Máchově kraji. Vystihnete-li příjemné, slunečné počasí, můžete tu prožít velmi romantické chvíle na písečných plážích Máchova jezera ve Starých Splavech či v Doksech a spojit koupání a relaxaci u vody s výlety po okolí.

Máchovo jezero

Doporučit vám můžeme cyklotrasy směrem k Ralsku, k městečku Mimoň a samozřejmě byste neměli minout hrad Kokořín, Kokořínský Důl, skalní hrad a jeskyni Nedamy s úchvatnou vyhlídkou do krajiny. Jestliže si zajistíte ubytování v kempu Klůček, který je posazen do borového háje, o němž se zmiňuje Karel Hynek Mácha, můžete odtud podnikat výlety pronajatou dodávkou i do Českého ráje, k vysílači Ještěd nebo do Jizerských hor.

Výhodou dodávek z půjčovny dodávek v Praze je možnost cestovat s více lidmi v jednom voze, lépe plánovat denní program a vézt s sebou všechna zavazadla včetně sportovních potřeb a jízdních kol. Chráněná krajinná oblast Kokořínsko – Máchův kraj se pak může stát vaší oblíbenou destinací, kam se budete rádi vracet i v dalších letech.