Skládací přepravky pro lokální pěstitele

Někteří pěstitelé ovoce a zeleniny spoléhají na přepravní společnosti, které jejich výpěstky rozváží po regionu a případně zajíždí i do vzdálenějších míst, aby tu jejich výpěstky prodávali přímo čerstvě sklizené. Je to výhodné v tom, že je velká pravděpodobnost, že se téměř všechny plody úspěšně prodají vzhledem k jejich čerstvosti a vědomí, že se jedná o lokální české pěstitele, a také tím, že je s nimi při přepravě dobře zacházeno.

jablka na stromě

Velmi záleží na tom, aby přeprava probíhala ve vhodných nádobách, a k tomu mohou výborně posloužit plastové skládací přepravky Schoellerallibert.com.

Plast je zdravotně nezávadný a nemá tendenci se kontaminovat vytékající šťávou, pokud se nějaké ovoce při přepravě rozmačká, tím pádem se také udržují dobře v čistotě, mnohem lépe, než přepravky ze dřeva. Dřevo rádo nasákne šťávou a pak bývá vhodným prostředím pro rozvoj plísní. Jakmile začne plesnivět nebo zahnívat jedno jablko nebo meruňka, mohou být v ohrožení další plody a toto se u plastových přepravek nestane.

pěstování jahod

Plast velmi dobře udržíte v čistotě, stačí vám k tomu hadice s tlakovou vodou a kartáč, takže velmi snadno očistíte všechny nádoby, necháte vyschnout a můžete do jejich útrob pak nakládat další výpěstky. To s dřevěnými přepravkami tak snadné nebude, protože dřevěnou bedýnku nevyčistíte a dřevo navíc může vlivem kontaminace plesnivějících šťáv zapáchat a nepříznivě tak ovlivnit další rozvážku v terénu.

Výhodou plastových přepravek je i dlouhá životnost, dřevo má tendenci se při přenášení lámat, zatímco plast je velmi kompaktní i při skladování a transportu ve více vrstvách na sobě. Plastové přepravky jsou opatřeny zámky, které zajistí, aby se náklad nepřevrátil a nevysypal. A samozřejmě je výhodné i to, že jsou přepravky skládací, takže nezaberou mnoho místa ve skladovacích prostorách, což opět šetří výdaje za logistiku.