Výhody a nevýhody bazénů

Přemýšlíte, zda si pořídit bazén na svoji zahradu a mít tak možnost si jít kdykoli zaplavat? Pokud máte svůj bazén, pak si můžete užít plavání kdykoli a bez front, které na plovárnách bývají. Přináší to velké výhody, ale samozřejmě i určitou starost. O bazén a hlavně o vodu je třeba se starat. Vodu je třeba udržovat čistou a hlídat správné ph. Ale veškerá starost se vám vrátí a vy i vaše rodina a přátele si tak můžete vychutnat celoroční koupání v bazénu.

Bazén je totiž možné nechat zastřešit, je možné pořídit solární plachtu a solární panely vhodné na ohřev vody. Tím získáte teplou vodu, která bude pro mnoho z vás příjemnější ke koupání a bazén se tak mnohem více využije.

žena v bazéně

Pokud přemýšlíte jaký bazén vybrat, pak je třeba zvážit, jakou máte zahradu, kolik místa, zda bazén chcete na zimu uklízet anebo ho využívat po celý rok. Také jak veliký bazén a kolik vody. Můžete si pořídit bazén do země anebo bazén nad zem. Obojí má svoje výhody a určitá rizika. Kruhový bazén do země vypadá velmi luxusně, na zahradě ho můžete krásně obložit a udělat si to tak, aby vám to ladilo do stylu zahrady. Zapuštěný bazén má také výhody v tom, že je do něho snadnější přístup než do bazénu, který má schody nahoru. Ovšem díky tomu je také třeba ho řádně zabezpečit před dětmi a domácími mazlíčky. Do zapuštěného bazénu totiž budou mít snadnější přístup i oni. Tento bazén bývá téměř bezúdržbový. Nemusíte ho na zimu uklízet. Lze tam mít vodu po celý rok. Jen je třeba se pečlivě o vodu starat. Je možné na něho pořídit i zastřešení a využívat ho celoročně.

zapuštěný bazén na zahradě

Bazén na zem má také výhody. Je možné ho na zimu uklízet. Pokud je nafukovací, pak je ovšem možné, že je třeba ho během třech až čtyř let vyměnit. Při špatné manipulaci, či při poškození i klidně po roce. Zas bývá skladnější a příští rok je možné ho umístit na jiné místo. Při uklízení na zimu také nehrozí takové znehodnocení a poškození povětrnostními podmínkami. Bývá také cenově dostupnější.