Vlna koronaviru nabírá na intenzitě, plní se čekárny pacienty, pacienti přibývají i v nemocnicích. Poslední mutace koronaviru je velice infekční, to znamená, že stačí krátký kontakt s osobou nakaženou, především v uzavřeném prostoru a je veliká pravděpodobnost, že onemocníte také. Pokud zaměstnáváte určitý počet zaměstnanců, jistě jste jako podnikatelé rádi, že máte svůj tým pracovníků zdravý a podnik jede přesně tak jak má. Zatímco před pár lety bylo naprosto běžné, když se člověk necítil dobře, měl rýmu, nebo kašel, že si po ránu vzal paralen a kapičky a běžel do práce.

tast

Nikdo nijak neřešil rýmičky, nebo kašlíky. Většina běžných viróz rychle odezněla a nikdo si nelámal hlavu s tím, že nakazí kolegy. Nechtěl, aby se na něj pohlíželo jako na ulejváka a navíc chtěl vydělat peníze, takže se prostě zapřel a onemocnění přecházel. V době koronaviru je ovšem tento přístup hazardováním s lidským zdravím. Virus se chová zákeřně, u každého se může projevovat jinak, projevy se liší mutaci od mutace a hlavně tento virus často způsobuje různé komplikace. Pro lidi se sníženou obranyschopností organismu, pro staré, nemocné bývá často smrtelný.

test

Pokud bude takový pracovník chodit nakažený do zaměstnání ohrožuje své kolegy na zdraví. Navíc ani vedení nebude lhostejné, že díky jednomu zaměstnanci, který se zavčas netestoval a neizoloval, onemocní velká část pracovního kolektivu. Je lepší eliminovat jednoho nemocného, než řešit problém se zastavením výroby, zpožděním zakázek a další starosti, kdy bude už nemocná celá početná skupina. Pokud tedy stále váháte, jaké zaujmete stanovisko k šířící se vlně nákazy, je nejvyšší čas postavit se jí čelem a celému vašemu pracovnímu týmu vysvětlit důležitost izolace při prvních příznacích onemocnění, které se bohužel mohou velice různit. Od bolesti v krku, přes kašel a rýmu, ke schvácenosti a horečce. Jako samozřejmost je testování kolektivu. K testování je ideální objednat větší balení antigenních testů z nosu za výhodnou cenu.