Wi-Fi signál v domácnosti

Router

Stabilní internetové připojení nevyžadujeme pouze u počítačů, protože dále využíváme v domácnosti třeba mobilní telefony. Záleží na tom, k jakému účelu je používáme, protože třeba u stahování dat se hodí, když je rychlost co nejvyšší. I na takové sociální sítě je potřeba přenést dost dat, protože je tu obsah ve formě videí a obrázků, což je pochopitelně náročnější, než když se díváme třeba na jízdní řád.

černý router

Abychom doma měli bezdrátové připojení, tak potřebujeme router, který nám zajistí dostatečný signál. Na výběr máme z 2,4 GHz a 5 GHz, přičemž v současnosti je výhodnější druhá varianta, protože dosahuje vyšší rychlosti a menší zarušitelnosti, akorát dosah může být o něco menší. Co se týče rychlosti, tak samozřejmě záleží, jaký balíček platíte, protože rychlost nad jeho parametry stejně nezískáte. Hodí se, když má router zdířky pro připojení dalších zařízení, abychom zde mohli mít stolní počítač, tiskárnu a další zařízení.

Zlepšení signálu

Jakmile si router pořídíme, tak bychom se měli zaměřit na jeho vhodné umístění, abychom měli po celé domácnosti dobrou sílu signálu. Z tohoto důvodu jej nemá cenu dávat do rohu domácnosti, takže vhodné je umístění do středu, a to na stůl. Musíme počítat i s tím, že signál ruší zdi, různé předměty a další věci, takže je výhodné dát si jej třeba do pracovny, kde internet využíváme nejvíce. Signál však může rušit i různá elektronika jako je televize.

RJ45 konektor

Co dělat, když jsme se těmito radami řídili, ale třeba ve druhém patře není stále signál dostatečný? Pak jsou tu zesilovače, které sice něco stojí, ale pomůžou nám tento problém nadobro vyřešit. Podívejte se i na recenze, abyste měli jistotu, že zařízení má skutečně požadovanou účinnost. Zařízení sice může mít delší odezvu, což pro běžné užívání nevadí, ale potíž to může být pro hráče počítačových her. Proto si u zesilovačů i routerů prohlédněte všechny parametry.