Co je nevěra?

Jednoduchá otázka, ale několik různých odpovědí

Schválně se zkuste zeptat svých známých „co je nevěra“? Vsadíme se, že dostanete několik různých odpovědí. Pro jednoho to může být psaní s bývalou spolužačkou, pro druhého žhavý tanec s kolegou během vánočního večírku a pro někoho až samotný sex nebo paralelní vztah. 

Jedno je však jisté, nevěra není jen o fyzickém kontaktu. Vnímání nevěra záleží na každém jedinci, jak má nastavené hranice. Tyto hranice je důležité hned v počátku vztahu s partnerem probrat. Vyhnete se tak mnoha nedorozuměním.

Odborníci rozlišují hned několik druhů nevěry.

pár

1) fyzická nevěra

V té jde o jakékoliv doteky, líbání až po milování s osobou mimo trvalý partnerský  vztah.

2) emoční nevěra nebo také citová

Primárně v ní nejde o fyzický kontakt, ale o to může být fatálnější. Emoční nevěru zažívají více ženy a jde v ní o hluboké city a zamilovanost.

3) snění

V tomto případě jde o fantazírování o jiné osobě. Buďte na pozoru, tato nevěra vám může napovědět, co vám v současném vztahu chybí.

muž

4) finanční nevěra

Finanční nevěra není nevěra v klasickém slova smyslu ale odborníci už ji definují také, jelikož může znamenat problém pro vztah. Pokud neinformujete partnera o finančních záležitostech týkajících se vás obou, měla byste to řešit.

5) nevěra na sociálních sítích

V dnešní době je tato nevěra, čím dál častější. Partner nemusí obcházet bary ani diskotéky, ale přesto si může psát s neznámou dívkou po facebooku. Nebo druhý případ, kdy místo času stráveného s vámi, raději zírá do mobilního telefonu. 

Zjednodušeně lze říci, že nevěra je chování, kdy děláme něco za partnerovými zády, něco co by ho zraňovalo a tak mu to raději neříkáme. I tato definice, ale není přesná. A to z toho důvodu, že každému vadí něco jiného. Patologický žárlivec bude považovat za nevěru i pozdravení bývalého spolužáka nebo radu ztracenému turistovi.