Revize elektrických spotřebičů chrání vaši rodinu před úrazem a požárem

Revize spotřebičů v domácnosti má stejný význam, jako revidování elektrických rozvodů a koncových prvků. Není sice ze zákona povinná, ale doporučuje se vzhledem k dvěma skutečnostem, které mohou při různých defektech nastat.

nářadí elektrikáře

Požár

Závady na elektroinstalaci a spotřebičích bývají jednou z příčin požárů a nutno podotknout, že to není žádná legrace. Může se vám to zdát jako banalita, ale jestliže dojde ke zkratu a ten zapálí nějaký hořlavý materiál v jeho blízkosti, velice rychle se ohnisko rozšíří na další předměty a dům je během pár desítek minut v plamenech. Pokud by k tomu došlo ve chvíli, kdy jste doma, a jste v bdělém stavu (nespíte), můžete zasáhnout práškovým hasicím přístrojem a urychleně přivolat hasiče, ale kdybyste zrovna byli např. v zaměstnání mimo domov, a sousedé by požár zaregistrovali příliš pozdě, přišli byste doslova o střechu nad hlavou.

elektrický toustovač

Zkrat v elektrické síti může nastat jak v zásuvkách či rozvodných krabicích nebo kabelech, tak i v domácích spotřebičích, které jsou zapojené do sítě, a kde je poškozený nebo uvolněný přívodní kabel. Revize elektrických spotřebičů dokáže na toto nebezpečí https://www.lidovky.cz/obnovuje-se-zeleznicni-spojeni-s-zermattem-kde-uvazli-turiste-pvf-/zpravy-svet.aspx%3Fc%3DA180110_111103_ln_zahranici_krku včas upozornit a především sjednat nápravu.

Předčasná smrt

Úmrtí v rodině je vždy smutnou událostí, ale mnohem horší je to v okamžiku, kdy umírá člověk zdravý a v perfektní kondici pod vlivem úrazu. Jistě dokážete posoudit, jak tragické dopady přináší autonehody se smrtelnými následky, ale to samé se týká i úrazů elektrickým proudem. Jen si představte, že ponecháte vaše děti hrát ve svém pokoji, kde se podél stěny plazí prodlužovací šňůra, která má poškozenou izolaci, a kde jsou obnažené části kabelů. Pokud nedopatřením dítě bosou nohou šlápne na kritické místo, máte v rodině tragédii během krátkého okamžiku. Buďte proto bdělí a revize rozvodů elektřiny i spotřebičů nezanedbávejte.