Dodejte to nejlepší ze sebe a vašeho dítěte

1. Péče o sebe je důležitá

Poskytnout našim dětem zařízení, aby se staly zdravými a šťastnými dospělými, je jednou z nejlepších věcí, které můžeme pro své děti udělat. Měli byste však zapomenout na péči o sebe. Péče o sebe musí být pro rodiče nutnost, nikoli luxus. Chcete-li být dobrým rodičem, potřebujete péči o sebe, abyste se také mohli stát vyrovnanou a zdravou lidskou bytostí. Existuje mnoho dětí, které žijí s rodiči, se kterými není legrace být kolem a jsou neustále ve stresu. Pokud jste neustále ve stresu, nebude to pro vás ani vaši rodinu příjemný zážitek.

m

2. Upřednostněte své manželství před svými dětmi

Některé děti jsou dnes vychovávány s velmi chabým pocitem privilegia, protože jejich rodiče z nich udělali jádro světa. Vzhledem k tomu, že statistika rozvodovosti stále visí kolem 50 %, děti se také někdy vyrovnávají s neúspěšnými, nešťastnými manželstvími a rozvodem – což je pro ně mnohem horší, než když přijdou o pár značkového oblečení nebo hraček. Zaujměte tedy svůj postoj a věnujte svému manželství trochu úsilí a času – v zájmu celé vaší rodiny.

3. Postarejte se o své děti

Bez ohledu na vaši situaci – bez ohledu na to, jak často z vás děti doslova šílí – vězte, že v tomto vesmíru je mnoho lidí, kteří by si s vámi příjemně vyměnili místo. Existují páry, které jsou připraveny nabídnout vše, jen aby měli dítě. Zkuste si vzpomenout, jaké máte opravdu štěstí. Obejmite tedy své dítě alespoň 3x denně. Dejte jim pravidelně vědět, jaké máte štěstí, že máte možnost být jejich rodičem.

4. Soustřeďte se na to, co preferujete

V případě, že děti nejsou chváleny nebo nedostávají pozornost za to, co dělají správně a když se chovají správně, měli byste věřit, že se naučí přitahovat pozornost k tomu, že se nechovají správně. Pokud budete více pozorovat, čemu dáváte přednost, pokud jde o to, co dělají, je méně pravděpodobné, že se změní v zničující malé děsy a tím spíše budete motivovat své dítě k opakování dobrého chování a úspěchů, které preferujete.

5. Věnujte své rodině tolik požadovaný kvalitní čas

Toto je další důležitá rodičovská rada, kterou si musíte zapamatovat. Věnujte čas svým dětem, abyste se s nimi bavili. Vzájemná radost ze společnosti, lechtání a smích jsou základy zdravého a šťastného domu. Zábava může vést k zastavení zbytečných konfliktů a chování, které vás přivádí k šílenství. Také nabízí vaší rodině tolik požadovaný kvalitní čas.

m

6. Respektujte své dítě a očekávejte to na oplátku

Nikdy nedělej svému dítěti nic, co bys nechtěl, aby to dítě dělalo tobě. Existuje mnoho věcí, které si nepřejete dělat, včetně začlenění: pokládání dolů, plivání, bití, křičení atd. Existuje několik lepších způsobů, jak se vypořádat se stresem, konflikty a běžným nevhodným chováním. Řiďte se dobrým průvodcem pro výchovu a věnujte se učení dobrým rodičovským dovednostem, které závisí na vzájemném respektu – nikoli trestům založeným na strachu, díky nimž se naše děti jen učí nenechat se znovu chytit.