Kam vyrazit na hory?

V Česku je mnoho lidí velkými milovníky zimních sportů, proto je po podobných tipech dovolených velká poptávka. Někteří to řeší dovolenou v zahraničí, třeba v Rakousku či Itálii, jiní zase zůstávají věrný různým místem v Česku. Míst, kde se dá prožít skvělá zimní dovolená je tu totiž více než dost.

hory

Kam tedy vyrazit v zimě na hory?

Krkonoše

Asi nejznámější horská oblast v České republice. Rozkládá se na území Libereckého kraje a je hodně vyhledávána turisty pro krásnou přírodu, skvělá lyžařská střediska a skvělé podmínky pro zimní sporty. Můžete navštívit například Harrachov, horské středisko sousedící s Polskem, kde najdete spoustu možností pro zimní sporty ale i ostatní zábavu. Jedná se o skvělé místo, kde si zimní dovolenou užijí páry, rodiny s dětma nebo jen parta přátel, kteří chtějí strávit příjemné chvíle.

Orlické hory

Orlické hory nabízí taktéž spoustu skvělých míst, kde můžete strávit zimní ale i letní dovolenou v malebném prostředí hor. Jedním z nich jsou například Čenkovice, rozkošné a malebné místo, kde se nachází horské středisko obklopené krásnou přírodou. Najdete tu spoustu možností pro zimní sporty, jako lyžování, běžky, snowboard nebo i letních možností, jako elektrokola, horská kola, turistika a podobně. Nejznámějším střediskem jsou Čenkovice https://www.skibukovka.cz/cz/.

lyžování

Jeseníky

Další velmi oblíbené místo českými lyžaři. Jeseníky jsou rozsáhlá oblast dělící se na několik celků, kde si každý najde to pravé místo pro svou dovolenou. Pyšní se mnoha horskými středisky a skvělými klimatickými podmínky pro lyžování a další zimní radovánky. V létě zde najdete výborné podmínky pro turistiku, kdy můžete stále objevovat něco nového. V zimě doporučujeme navštívit například Červenohorské sedlo, kde v současné době najdete jednu z nejdelších lanových drah v České republice.