Jaký je rozdíl mezi hrou na PC a konzoli

Každý hráč videoher má svou oblíbenou platformu, na které hraje. Někdo dává přednost klasickému počítači, jiný má raději konzole. A vzhledem k tomu, že dnes se videohry obvykle vydávají pro obě platformy, mohou si je užít oba. Ovšem pravdou je, že mezi oběma možnostmi jsou rozdíly dané jejich konstrukcí i typem vybavení. Je tedy možné, že stejná hra přinese v obou případech velmi rozdílný zážitek. A nemusí být vždy snadné vybrat tu správnou možnost.

 

profesionální herní počítač

 

Většina zanícených hráčů se shodne na tom, že počítač je v tomto případě lepší. To však není vždy pravda. Zde totiž záleží především na jeho specifikacích, jako je typ paměti, druh grafické a zvukové karty, výkon procesoru a mnohé další. A zdaleka ne každý má dostatek peněz na to, aby si pořídil profesionální herní počítač, na kterém bude vše běhat naprosto hladce.

 

Konzole naproti tomu jsou přímo vyrobeny pro daný typ hry, takže máte jistotu, že vám zde poběží bez sekání či jiných problémů a že bude snadné ji spustit. Na druhou stranu je však potřeba říci, že ovládání není rozhodně tak přesné jako je tomu u klávesnice a myši. To se může projevit například pokud hrajete FPS, tedy střílečku z pohledu první osoby, kdy záleží na rychlých a přesných reflexech.

 

hra s náročnější grafikou

 

Na druhou stranu je fakt, že si ji můžete vzít kamkoliv sebou a hrát tak například na cestách, což u počítače dost dobře nejde. Proto je dobré si předem zjistit nároky dané hry a podívat se, zda ji váš počítač splňuje, případně jaké jsou její recenze u konzolové varianty. Podívejte se především, co říkají o tom, jak hladce jim jde a zda nemají potíže s ovládáním. Ne vždy máme samozřejmě možnost výběru. I v takových případech je však dobré si tyto věci zjistit, ať následně nejste nepříjemně překvapeni. Byla by totiž škoda, kdyby se vám jinak dobrá hra znechutila jen proto, že jste zvolili její špatnou variantu.