Muži a ženy

Myslíte si, že být mužem je jednodušší než být ženou? Víte, já jsem o tomhle už opravdu hodně dlouho přemýšlela a taky docela často. Nikdy si nedokážu představit, že by to muži měli v něčem jednodušší. I když ale samozřejmě někdy je to pravda. Hlavně to, co se týče třeba zaměstnání. Kolik vydělávají v práci. A nevím, proč to tak je, ale muži to mají v práci lepší a snazší. Protože kdykoliv se někoho zeptám, tak každý mi potvrdí, že muži berou na stejné pracovní pozici a ve stejné firmě o několik peněz více než třeba my ženy. Tohle vůbec nechápu.

I žena umí být divoká.

Copak jsou ženy méně než muži? Myslím si, že je to docela velká diskriminace. Co byste řekli tomu, kdyby třeba ženy měly vyšší plat, než muži? Nevím, jak by si paní tvorstva na tohle zvykli. Protože podle mého názoru by ženy měly mít opravdu stejná práva a taky peníze, stejně jako muži.

Ženy jsou všechny  krásné.

Mě by se to takhle líbilo. Já jsem jednou pracovala v práci, kde jsem byla pekařka. Měla jsem tam taky kolegu pekaře. A jen tak jsme se bavili o penězích a on mi řekl, kolik má na výplatu. Byla jsem docela v šoku, protože on měl o skoro tisíc korun více než já a přitom jsme dělali opravdu stejnou práci. A nejhorší na tom ještě bylo, že on byl v práci o dva roky méně než já. Takže já jsem byla v práci déle. Copak byste tohle chápali? To se nedá pochopit. Myslím si, že je to nespravedlivé a mělo by se s tím něco dělat. Nebo vám to přijde zcela normální? Proč to tak je a proč top vůbec vzniklo? Myslím si, že je to ještě z takových těch dob, když bylo jen výsadou mužů, aby pracovali a živili rodinu. takže s na ženy a jejich pracovní pozice pohlíží asi svrchu a špatně. je to hrozné, ale kdybych mohla, tak to změním. jenže mnoho žen to neřeší a je jim to jedno. Nebo jsou bohužel třeba dost líné, aby tohle s někým řešily. A vy byste tohle řešily nebo už dokonce řešíte, milé dámy? Nedejte se a zkuste to.