Perfektní hypotéka pro nás

Co byste řekli na to, kdyby vám někdo nabídl americkou hypotéku bez registru? Když jsem se na tohle ptala v rámci výzkumu, tak vůbec nikdo nevěděl, o co se jedná. Vždycky, když někdo slyší slovo americké nebo americká, tak si ihned usmyslí, že je to velmi drahé, ale taky zároveň hodně kvalitní a nějaké speciální. Já abych se vám přiznala, tak začátku, když jsem tento průzkum měla dělat, tak jsem vůbec nevěděla o co jde. A nechápala jsem, jak se u nás něco v Česku můžeme jmenovat americká hypotéka. A ještě k tomu americká hypotéka bez registru. A co to vůbec znamená? Pamatuji si, jak můj soused si chtěl koupit jeden byt. Byl to pouze malinkatý byt jedna plus jedna.

Kde by se vám líbilo za hypotéku bydlet?

Ale protože on byl úplně sám a už byl takový starší, tak se rozhodl, že prodá svůj velký dům a koupí si malý byt, který je zrovna v přízemí. A soused špatně chodil, a tak si řekl, že když navíc ten malinký byt je přízemní a taky vedle blízko obchodu a autobusové zastávky, tak mu to bude úplně nejvíce vyhovovat. A soused nevěděl, jakou hypotéku si vzít nebo jak se to dělá, že si někdo vezme hypotéku.

Zkuste americkou hypotéku.

A tak mu v bance poradili, aby zkusil si vzít americkou hypotéku bez registru. To ani nemusím říkat, že se soused toho docela lekl. Protože když slyšel slovo americká, tak už se bál. Nevím proč, ale bylo to tak. A tak mu kolegyně v práci všechno dopodrobna vysvětlila a soused se nakonec rozhodl, že americkou hypotéku bez registru zkusí. Ze začátku se ale opravdu bál, tak si taky vzal k sobě právníka, protože se obával nějakého podvodu. Víte, to jsou ti dnešní staří lidé, ale já se jim nedivím a beru to na vědomí. Je to docela dobré, protože podvodů je v dnešní době bohužel strašně moc. A je to škoda, lidstvo si tak škodí samo. Podvody všechno ztíží a lidé si pak málo věří, což je vážně škoda. Proto se lidé někdy bojí si vzít neškodnou americkou hypotéku bez registru.