Pokud jste nemocní, měli byste zůstat doma

Pokud je člověk nemocný a to, i když jej jen bolí hlava a má rýmu či kašel, měl by raději zůstat doma, aby se nestalo, že by nějakou nemoc přinesl do práce. Jsou lidé, kterým je jedno, že něco takového přinesou do práce, protože je pro ně hlavní, že se něčeho takového konečně zbaví a to tím, že danou nemoc přenesou na druhé, ale rozhodně to není dobré.

Bohužel díky něčemu takovému může být najednou nemocná celá firma a může to poté dopadnout tak, že nikdo nebude mít sílu pracovat, protože všichni budou nemocní.

Každý člověk, který chodí do práce nebo školy, by měl zvážit, zda opravdu nezůstat doma, pokud na něj něco vlezlo.

žena v dece

Je pravda, že lidé zůstanou doma jen tehdy, pokud například nejsou schopni ani vstát z postele, jelikož je daná nemoc natolik postihla, že toho skutečně nejsou schopni. I přesto, že ale máte silné nachlazení, byste měli zůstat doma.

Pokud máte možnost pracovat z domova, pak toho využijte, protože tak ochráníte zejména své okolí od toho, že bude kvůli vám nemocný někdo další.

Právě v kancelářích nebo ve třídách se něco takového šíří velice rychle a nikdo určitě nebude nadšený z toho, pokud kvůli vám lehne v horečkách.

nemocná žena

Je jasné, že u jednoho nakaženého to nikdy nezůstane. Jakmile se nakazí jeden, už bude druhým, kdo může danou nemoc přenést na dalšího a klidně to může skončit tak, že do školy za pár dní přijdou jen dva žáci, protože zbytek bude nemocný. Stejně tomu tak je v případě, že pracujete v kanceláři. Také se zde nemoc jistě velice rychle rozšíří.

Jsou lidé, kteří si řeknou, že když chodí do práce nebo školy nemocí ostatní, pak proč by neměli chodit nemocní i oni. Něco takového je ale hloupost. To, že to dělají ostatní, neznamená, že to stejné musíte udělat i vy.

Člověk by neměl neustále dělat to, co dělají druzí. Nebuďte stejní jako ostatní a když se vám něco nelíbí, pak to nedělejte.