Proč se muži chodí tak rádi bavit do hospody

Každý z nás se baví jinak. To je poměrně známá věc, i když je potřeba přiznat, že někdy je ona forma zábavy tak populární, že ji provozuje skutečně hodně lidí. V některých případech se z ní stal dokonce stereotyp, mnohdy nikoliv bezdůvodně. Klasikou je třeba to, když si muž jde po práci sednout kamarády na pár piv do hospody. Zde je zajímavé, že se to obvykle týká pouze mužů, nikoliv žen. Samozřejmě, jak to tak již bývá, má to hned několik důvodů.

 

muži často navštěvují hospodu

 

V první řadě je to pro chlapa možnost, jak se uvolnit a dostat ze sebe stres pracovního dne. Alkohol samozřejmě také pomůže, stejně jako přítomnost přátel. Jim se může svěřit se svými problémy, přičemž pivo mu pomůže rozvázat ústa. V podstatě se jedná o jakousi náhradu terapie.

 

Tento „rituál“ navíc pomáhá posilovat přátelství, což je často přehlížená, nicméně velmi důležitá část. A v dnešní době jsou přátelé k nezaplacení. S nimi se může například dívat na sportovní zápasy, přičemž si je obvykle všichni užijí stejně.

 

ženy chodí spíše do kaváren

 

Zde se můžeme ptát, proč něco takového nemají i ženy. Popravdě řečeno, mají, jen v podstatně menší míře. Mnoho z nich chodí s kamarádkami na kávu, dát si víno nebo nakupovat, což plní v podstatě stejnou funkci. Problém je pouze v tom, že to většinou provádí s mnohem menší frekvencí, než jsou mužské návštěvy hospody.

 

Důvodem je zde rozdělení rolí ve společnosti. Zatímco od muže se očekává, že bude živit rodinu, žena by měla chodit do práce (a v dnešní době je prakticky nutností, aby oba partneři měli stálé zaměstnání) a zároveň se starat o domácnost a děti. V podstatě tedy nemá čas si večer někam zajít, neboť musí uvařit, zkontrolovat dětem úkoly a uklidit.

 

Jistě, není to ani zdaleka fér, a rozhodně by se s tím mělo něco dělat. Řešením je zde rozdělení domácích prací mezi oba partnery tak, aby oba odváděli stejný díl. Jen tak dosáhneme skutečné rovnosti.