Trápí vás akné i během dospělosti? Co s tím můžete dělat a proč tomu tak vlastně je?

Myslela jste si vždy, že akné je jen záležitostí puberťáků? Teď vás ale trápí a vy nevíte proč? Proč se objevuje také v dospělosti a co s tím? 

Trápí vás akné i během dospělosti? Co s tím můžete dělat a proč tomu tak vlastně je? 

Ještě snad všichni si vzpomínáme na období dospívání a puberty, kdy naše tváře zdobily či spíše hyzdily nevzhledné pupínky. Ano, akné patří zejména k dospívání a v tomto období jsme na něj asi všichni zvyklí. U našich potomků nás tedy tento problém nerozhází, ale co když současně se svou dcerou musíte problém s pupínky řešit i vy? Zejména ženy v dospělosti mohou na akné také hojně trpět a má to hned několik důvodů. Nejde o nic neobvyklého, ale problém se musí řešit. Jenže jak? Co vám pomůže se pupínků zase pro jednou zbavit? 

akné na obličeji

Jak najít příčinu? 

Péče o pleť s akné je odlišná, když se jedná o dospělého jedince. Péče by totiž měla být zaměřená nejen na samotnou pleť, ale také na celé tělo a na organismus. Hodně totiž záleží na tom, co jíte, zda dodržujete zásady zdravé výživy či nikoliv. Je nutné se vhodně stravovat, ale také se například vyhýbat stresovým situacím. Za akné, které se objevuje u dospělých lidí, totiž mohou hlavně tři věci. Špatná životospráva, stres a hormony. 

Jestliže jsou problémy rozsáhlé, pleť je výrazně posetá pupínky, které se mají tendenci i zanítit, tvoří se například i jizvičky, je určitě lepší vyhledat lékaře. Problém může mít i více příčin a je třeba je hledat. Obvykle ale zafunguje změna životosprávy, je nutné se začít co nejvíce vyhýbat stresu a samozřejmě je na čase začít o pleť pečovat jinak, než tomu bylo doteď. 

profesionální ošetření akné

Zaměřte se na péči o pleť 

Péče o pleť je vždy na prvním místě, pokud bojujete s akné. Určitě je zapotřebí pleť řádně a hlavně pravidelně čistit, ale to samozřejmě nestačí. V dospělosti je nutné používat i vhodné krémy a pokožku také chránit před sluníčkem, dobře vybírejte i dekorativní kosmetiku a záležet si dejte na výběru make-upu. Alespoň dvakrát týdně pleti dopřejte peeling, dejte si masku na obličej a hýčkejte se. Určitě můžete vyhledat i služby profesionální kosmetičky. 

Pleť, na které se akné tvoří, potřebuje důkladnou a pravidelnou péči, jinak nad problémem nevyzrajete.