Výroba frézováním

CNC stroje

Dříve se obráběcí stroje ovládali především ručně, takže náročnější součástky musel v, vyrábět odborník s jistými znalostmi, aby výsledný výrobek měl požadovanou přesnost, povrch a další předepsaná vlastnosti. Každá páka či kolo takového stroje slouží k přesně dané věci, přičemž je potřeba přesně znát co dělá, protože jinak také můžeme způsobit kolizi nástroj s obrobkem a v horším případě i se sklíčidlem.

frézování kovu

I když jsou tyto stroje k vidění stále a stále se používají, tak je ve velké míře nahradily moderní CNC stoje. Ty jsou řízeny elektronikou, takže je naprogramujeme a oni už potom dělají přesně to, co od nich očekáváme. Jestliže nemají automatickou výměnu kusů, tak je zde obsluha. Kromě programátora a obsluhy je potřeba také člověk, který se stará o údržbu a seřizovač, který po změření opraví korekce tak, aby daný stroj s daným nástrojem dosahoval požadované přesnosti.

Nástroje

I když budeme mít moderní stroj s velmi dobrými parametry, tak bez vhodných nástrojů toho moc nezmůžeme. Když už jsme u toho frézování, tak nejpoužívanějším nástrojem je samozřejmě fréza, díky které hezky odebíráme materiál ve formě třísky. Samozřejmě v nabídce jsou různé druhy a průměry, přičemž s větším průměrem můžeme operaci dokončit rychleji, ale třeba kvůli vnitřnímu rádiusu jsme limitováni maximálním rozměrem.

chlazení nástroje kapalinou

Rozlišit je můžeme také podle toho, jakou mají stopku, za kterou se upínání. Příkladem je válcová fréza, kterou jistě dobře znáte, protože se využívá hodně často. S touto kvalitní frézu dosáhnete dobré kvality výroby, a to se slušnou rychlostí, takže kupovat kvalitní nástroje má rozhodně smysl. Na koupíme je zde navíc za výhodné ceny, což je další plus. Sami je můžete a uvidíte, že skutečně v praxi fungují. Přes tento e-shop samozřejmě nalezneme i spoustu dalšího zboží, které skvěle využijeme ve strojírenství.