Je vhodné používat dávkovač chloru do bazénu?

Každý majitel bazénu ví, že jedním ze základních parametrů, které je potřeba sledovat, je obsah chloru ve vodě. Tento prvek představuje v údržbě bazénů prakticky nezbytnost. Asi není nikdo, ať už amatér či profesionál, který by bez něj dokázal udržet vodu v dobrém stavu po celou sezónu. A to je důležité, zvláště při dnešních cenách vody.

Jeho hlavním cílem je likvidace řas, sinic a jiných škodlivých mikroorganismů. K tomu je však potřeba, aby v bazénu byla stálá koncentrace. Bohužel, chlor je těkavá látka, což znamená, že se poměrně rychle vypaří a je nutné jej doplnit.

děti koupající se v bazénu

K tomu, abychom věděli, kolik jej tam ještě máme, nám slouží nejrůznější testy, které seženeme téměř v každé prodejně s potřebami pro bazén. Ale co když se o to nechceme příliš starat, případně jedeme na delší dobu pryč? Pak nám může pomoci dávkovač chloru do bazénu Chlorito.

Jedná se o zařízení, které naplníme chlorem, ať už ve formě tekutiny nebo tablet, a ono jej posléze postupně vypouští do vody. Díky tomu je zde i bez našeho přičinění stabilní koncentrace této látky. Ovšem ani tento systém není bez problémů.

Je třeba si uvědomit, že rychlost, s jakou se mikroorganismy množí, se mění v závislosti na vnějších podmínkách. V teplém, dusném období je jejich růst mnohem rychlejší než za chladnějšího počasí. To ale také znamená, že někdy je potřeba více chloru než jindy. A to je něco, co toto zařízení nedokáže vzít v úvahu.

plavání v bazénu

Samozřejmě, toto není problém u vnitřních bazénů, které mají v podstatě konstantní podmínky po celý rok, avšak nelze zastírat, že naprostá většina z nás má doma ten vnější. Proto se na dávkovač nelze zcela spoléhat. Je totiž pravdou, že nejen nízká koncentrace je špatná, nýbrž i ta vysoká. Jedná se totiž o jedovatý plyn, který byl dokonce využíván i za první světové války, a to s velkým úspěchem. Proto může citlivější lidem způsobit problémy. Toto vše bychom měli mít na paměti, a podle toho se také zařídit. Rozhodně totiž platí, že opatrnosti není nikdy nazbyt.