Nejdokonalejší káva

Obzvlášť v poslední době je kávová kultura svým vlastním světem. Káva se v dnešní době dá sehnat v různých stylech. Můžete se zaměřit třeba na pražení. Největší fajnšmekři si kávu praží sami doma, těší se na svůj rituál, http://www.ritualni.cz/ až se jejich dům zase provoní čerstvě upraženou kávou, přičemž čímkoli jiným ve svém hrnku by pohrdli. Jiné firmy s kávou svůj byznys zase postavily na ručním pražení, které ale udělají za svého zákazníka, takže ten už si svůj šálek kávy může vychutnat bez další práce navíc. I původ kávy je velmi důležitý. Do hledáčku se dostává nejen to, zda jde o kávu, která roste na plantážích, které jsou vedeny poctivě, není zde využívána dětská práce a kde se myslí na uhlíkovou stopu.

kávová zrna

Navíc ale, když se zeptáte odborníků, dokážou Vám popsat rozdíly ve vůni kávy, podle toho, z jakého kousku světa pochází. Dozvíte se, že káva z Madagaskaru má oříškovou vůni, kdežto kávová zrna z Mosambiku mají ovocné aroma. Někde je více cítit kyselinky, které se ale mnozí zákazníci vyhýbají, jinde, kdybyste se nad tím zamysleli, věděli to dopředu a zapojili bujnou fantazii, můžete cítit kakao.

ranní káva

To, jakým způsobem, kdy a kde si vychutnáte svůj šálek kávy je čistě Vaše věc, některé odborníky byste ale mohli doslova urazit tím, že kafé si dáváte po ránu a třeba ještě k tomu z automatu. To není kafé, to je břečka! Někdy je ale vhodné podvolit se tlaku této kultury. To se pak naučíte, že cappuccino se navečer nepije, že ke správné kávě patří sklenice vody a že ke každé kávě patří odpovídající typ hrníčku nebo skleničky, například sklenice na cappuccino. Vychutnat si kávu v klidu beze spěchu je někdy příjemnou relaxací a chvilka jen pro Vás, na kterou se budete celý den těšit. Můžete třeba i vyzkoušet koupit si pro jednou dražší značku, nikdy není jistě, že to dražší Vám bude víc chutnat, ale třeba se tentokrát trefíte.