Riko Nesa je kočárek do města na nákup i na procházku do lesa

Do terénu pevná a velká kola

Kočárek by měl mít zejména spolehlivý rám a podvozek. Na tom nejvíce záleží, protože jde o dopravní prostředek, který vytváří vašemu dítěti bezpečné zázemí. Je to podobné, jako kdybyste se vozili v luxusním sporťáku s nablýskanou karosérií, ale s dřevěnými ztrouchnivělými koly, takový vůz vás zradí v první ostřejší zatáčce.

Kvalitní kočárek poznáte podle toho, že bude mít kola většího průměru s nafukovacím pláštěm a pevným a stabilním kloubovým mechanismem. Naštěstí to mnoho výrobků v této kategorii splňuje, například od výrobce Riko. Ten dodává na trh i dvoj nebo trojkombinace kočárků, tedy klasického hlubokého, sportovní verze a autosedačky.

starodávný kočárek

Záleží i na barvě

Vztah matky a malého miminka je natolik svázaný, že o tom asi stěží někdo z vás pochybuje. Děti citlivě vnímají každou drobnost a celkové naladění rodičů a projevuje se to i venku v terénu. Možná se vám to bude zdát pošetilé či zveličené, ale na děti působí i barva kočárku, a to velmi výrazně. Působí na ně i to, pokud vás, jako jeho rodiče či prarodiče barva kočárku příliš neoslovuje a zdá se vám nevhodná či dokonce nepříjemná. Například je známo, že kočárky černé, šedé a tmavých nevýrazných barev mohou ovlivnit náladu toho, kdo je s nimi v přímém kontaktu. Zejména velmi tmavé barvy kočárků pohlcují energii na stejném principu, jako je tomu u solárních kolektorů. Černá zkrátka lépe pohlcuje slunečné záření a v černé hadici se vám ohřeje voda mnohem rychleji, než v bílé nebo třeba v růžové.

moderní kočárek

Vybírejte tedy kočárky Riko Nesa i podle barev, nejen z hlediska funkčnosti, a dávejte přednost barvám veselým, pastelovým. Ať už si zvolíte jakoukoli barvu, budete lépe naladěni a barva bude odrážet energii okolního prostoru z rostlin i ze slunce a budete ji mít více k dispozici, než kdyby byl kočárek černý.