Některým lidem se vyplatí pronajímat si vozidla z autopůjčoven pravidelně

O pronájem vozidel od nejlevnějších autopůjčoven v Praze je zájem a potenciálními klienty těchto služeb mohou být i lidé, kterým se vlastnictví automobilu prostě vůbec nevyplatí.

Někteří lidé se zbavují auta z praktického hlediska

Dojíždění do zaměstnání – kdo bydlí ve větším městě, kde je dostatek pracovních příležitostí, může se mu vyplatit dojíždět do práce městskou dopravou. Například v Praze, pokud máte stanici metra přímo „u nosu“, a cestujete napříč téměř celou Prahou, nemá význam dojíždět do zaměstnání autem, protože metrem je to rychlejší.

auto na silnici

Nakupování v e-shopech – někteří lidé nakupují v hypermarketech ve stylu několika větších nákupů, které obstarávají autem. Takový nákup stačí podniknout jednou za půl roku a menší nákupy lze zajišťovat přes e-shop i s donáškou až do bytu. V Praze funguje několik konkurenčních obchodů, které prodávají i čerstvé potraviny, kvůli nimž v podstatě nemusíte ani dojíždět do supermarketů, motat se tam mezi lidmi a vystát si frontu u pokladny. Tehdy pak auto skutečně vůbec nepotřebujete.

kolona na dálnici

Občasné cestování na výlety a na dovolenou – auto se těmto lidem může hodit víceméně pouze pro občasné výlety nebo pro jízdu na dovolenou a zde nachází prostor autopůjčovna. Vyjde vás to rozhodně levněji, než vlastnictví osobního auta.

Poplatky – pokud bychom nezapočítávali pořizovací cenu vozidla a jeho amortizaci, měli bychom také připomenout, že každý majitel osobního auta je povinen absolvovat pravidelné technické prohlídky, které pochopitelně nejsou zadarmo, dále musí hradit povinné ručení, musí se starat o výměnu technických kapalin, o výměnu pneumatik a rozvodového řemene a o zaplacení dálniční známky, pokud ji využívá. Ve hře jsou také technické závady a jejich řešení, nakupování náhradních dílů, případně garážování vozidla. Auto zkrátka není vůbec levná záležitost.