Ne vždy podnikání vynáší

Docela se u nás vžila představa, že si soukromí podnikatelé vydělávají spousty peněz. Kdekdo z nás je toho názoru, že jsou to právě soukromníci, kdo si tu mastí kapsu, že právě oni si žijí v blahobytu. A staré struktury k tomu často dodávají, že je tomu tak kvůli vykořisťování proletariátu takovými hamižnými podnikateli. Ale je tomu ve skutečnosti tak? Někdy ano, někdy ale pochopitelně také ne. To se liší případ od případu. A v různých obdobích a různých situacích se tak dostávají různí podnikatelé i do nepříjemné situace související s tím, že už jim to nevynáší tolik, kolik by jim to vynášet mělo. A pak jsou třeba na nule a třeba dokonce v mínusu, což jsou situace, jež jim nelze ani trochu závidět. Protože co mohou dělat podobně chudí podnikatelé? Ti si mohou snad jedině zoufat. A shánět se po půjčkách.

jeden dolar

To, že si podnikatelé v tísni chtějí a potřebují peníze půjčit, není nic nelogického. Udržování firmy v chodu něco stojí, žít se také za něco musí, a tak je získání aspoň nějaké půjčky někdy i otázkou bytí a nebytí. Na což ale finanční instituce neberou ohledy, a pokud někomu půjčí, pak jedině tomu, kdo dokáže doložit dost vysoké příjmy a čisté registry dlužníků. A to leckdo z podnikatelů nezvládne.

A co si s tím potom počít? Jak se dostat k penězům, když banky nepůjčí? Pak je tu pro podnikatele velmi často jenom nebankovní americká hypotéka Americká nebankovní hypotéka. U které se ručí za splacení půjčených peněz zástavou nemovitosti, což umožňuje půjčení peněz i někomu, kdo by jinde neuspěl.

pět dolarů

A proto se mezi podnikateli tak často právě na nebankovní hypotéky sází. Protože to je sázka na jistotu, tady se dají získat i dost velké peníze, s nimiž lze leccos podniknout. Zatímco kdyby si podnikatel takovou hypotéku nevzal, možná by už nikde žádné peníze nesehnal, což by mohl být i jeho definitivní konec.